یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

آب_زیرساخت_است_باید_مدنظر_قرار_گیرد.

#آب_زیرساخت_است_باید_مدنظر_قرار_گیرد_
#خرید_آب_ومدیریت_کارآمد_آب_حتما_و_فورا_باید_مدتها_قبل_دردستورکار_
قرار_گیرد
#متاسفانه_درمناظرات_کاندیداهای
_ریاست_جمهوری_هم_بهیچ_وجه_مطرح_نمیشوند!

مقاله ها

پرینت

هاشمی رفسنجانی :واقعاً نباید در ایران بیکار داشته باشیم

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . Posted in بدون مجموعه

Share this post

هاشمی رفسنجانی واقعاً نباید در ایران بیکار داشته باشیم

✅واقعاً نباید در ایران بیکار داشته باشیم و همه‌ مسؤولان در همه‌ بخش‌ها باید برای ریشه‌کنی این معضل تلاش کنند که فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی، یک اقدام ملی است.

✅مطمئناً کسانی که با سوء مدیریت‌ها، کار و کارگران کشور را در این سال‌ها دچار بحران بیکاری و جوانان تحصیلکرده را از اشتغال مناسب محروم کردند، در محضر جامعه‌ و دادگاه عدل الهی مؤاخذه خواهند شد.

✅متأسفانه بعضی از کسانی که قبلاً در مقام مسؤولان جمهوری اسلامی، تحریم‌ها را نعمت خدا می‌دانستند، وقتی در دو انتخابات نظر جامعه را دیدند، به جای اصلاح گفتار و رفتار خویش با کارشکنی سیاسی در کارهای دولت تلاش می‌کنند که تحریم‌ها را برگردانند.

✅جانبداری از تحریم، تبلیغ قاچاق و سوء استفاده از نیاز جوانان تحصیلکرده جامعه و خانواده‌ها به اشتغال است و متأسفانه شاهد بودیم که چگونه در دولت گذشته بجای توجه به تولید، جامعه را به واردات وابسته کرده بودند که وقتی تحریم گسترش یافت، رکود تورمی و فلاکت حاصل از آن جامعه را فراگیر گرفت.

✅همه‌ی مسؤولین نظام، به خصوص دولت با تمام وجود می‌خواهند که معیشت دو قشر زحمتکش جامعه یعنی معلمان و کارگران با حفظ ارزش اجتماعی آنان، تأمین شود، اما می‌دانید که علاوه بر بیماری ساختاری که دولت گذشته با حذف بسیاری از شوراهای عالی و نهادها ایجاد کرده بود، در زمانی که بیشترین درآمد نفتی تاریخ ایران را داشتیم، ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت برجای گذاشت.

✅نیمه کاره رها کردن بسیاری از بیمارستان‌های تحت پوشش تأمین اجتماعی که نیاز اصلی کارگران کشور بود، یکی از مصادیق بارز حیف و میل کردن درآمدهای نفتی کشور است. اگر بیمارستان‌های تأمین اجتماعی در سراسر کشور تجهیز می‌شدند و با تمام توان در خدمت کارگران و مستمری‌بگیران بودند، یکی از دغدغه‌های اصلی این قشر مظلوم که مسائل بهداشت و درمان است، برطرف می‌شد.
بیشتر بخوانید:

دیدار نوروزی خانواده شهید اثنی عشری با جنابان خاتمی و هاشمی رفسنجانی

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on 21 فروردين 1395. نوشته شده در مطالب ویژه

محمدعلی محمدعلی اثنی عشری در جمع وزین زیر به هاشمی رفسنجانی چه گفت؟

در آغاز این دیدار، آقایان جمالی، مدیر عامل سایپا، پژمان بازغی، هنرمند عرصه سینما،مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران، اثنی عشری برادر دو شهید و جانباز دفاع مقدس و فیاض زاهد از نویسندگان و محققان سیاسی و اجتماعی کشور، با تبریک سال نو، به بیان دیدگاه های خویش درباره مسایل مختلف پرداختند.
همچنین در پایان سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز، خانم پیمانه ضرابی نژاد، همسر جانباز محمدعلی اثنی عشری، از میان جمعیت برخاست و گفت: آقای هاشمی، شما از هوشیاری مردم می گویید، در حالی که ما به عنوان نماینده مردم باید از شما به خاطر هدایت های فکری و سیاسی تشکر کنیم و البته باید صبر شما را در مقابل ناملایمات فراوان این سال ها ستود.
هاشمی رفسنجانی در پاسخ به وی گفت: صبر واقعی را شما خانواده های شهدا و جانبازان تحمل می کنید که سال های سال است از عزیزان جانباز خود که می دانیم چه روزگار سختی دارند، نگه داری می کنید. صبر ما در مقابل حرف های سیاسی است که زودگذر است، اما صبر شما همیشه با شماست و اصلاً انقلاب اسلامی و امنیت امروز ایران مرهون صبر شماست.

منبع: روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام

 خنده تلخ من, از گریه غم انگیز تر است !                   کارم از گریه گذشته است , بدان می خندم!!              

محمدعلی اثنی عشری                    

علی اکبر هاشمی رفسنجانی - پیمانه ضرابی نژاد - محمدعلی اثنی عشری

محمدعلی اثنی عشری - مادرم ( فرخنده تقی زاده) - سید محمد خاتمی

خنده تلخ من, از گریه غم انگیز تر است !                                            کارم از گریه گذشته است , بدان می خندم!!
آخه 16_ فروردین _ 1395 هم در کاخ !! مرمر که روزی جولان گاه شاه بود:
به دیدن جناب هاشمی رفسنجانی در همانجا رفتم و درحالیکه می خندیدیم ( که این خنده از گریه غم انگیز تراست )
عکس گرفتیم !!
بعد , بنا به خواست مادرم در جماران به دیدن جناب خاتمی رفتیم و با خندیدن , عکس گرفتیم !!
دیگه راهمان نمی دهند که به محل اقامت رهیری برویم و نرفتیم !
1_ ما ملت بدبختی هستیم که همیشه بین بد و بدتر ناچاریم << بد >> را انتخاب کنیم !!
ازیک جناحِ  ... کارنابلد ودارای  دهها مشگل دیگر آنان ناچارا باید به  کاربلدی امثال ... با دهها اشکال اینها به آنان پناه ببریم !!

( شخصا و مدام میگویم , دستِ هرکسی که مشگلات کشور و مردم را حل کند میبوسم و با هیچکس عقد اُخوت نبسته ام , ااز هر جناح و حزب و گروهی که میخواهد باشد .   ضمن اینکه معتقدم راه حل برای تمام  معضلات و نابسامانی ها ی موجود هست  و چند تا از  آن راه حل ها را خودم دارم ...اما کو گوش شنوا!!


2_ فرصتی شد تا با هر دو بزرگوار و در جمع مطالبی را عرض کنم و مطالبی را هم ناگفته ماند که باز , بعضی را اینجا وبعضی را  در گروه تلگرامی 
<< پیشرفت ایران مینویسم >>
اگر هم این بزگواران و دیگر مسئولان خواستند , حاضرم با دلایل متقن طرحها و برنامه هایی را بنویسم و بگویم .
خدمت آقای هاشمی گفتم :
الف : آقا بفرمایید << حالا که نمیشود نهادهای موازی ...کنند و پس آنها مطالبات مردم را پاسخگو باشند .
ب: جنگ جهانی دوم << 50 تا70 میلیون کشته داشت ....آمار مفقودین را نمی دانم ...در لنینگراد هم آخرین ضربه را هیتلر از متفقین و عمدتا از روسیه خورد !! و جنگ همانجا تمام شد .
ج _ تصور کنید اگر متفقین یا متحدین << آلمان و دیگران >> میخواستند هنوز دنبال مفقودین بگردند و ستاد تفحص راه بیاندازند ...چی میشد !! همینجا بود که خدمت جناب هاشمی عرض کردم ,
سومین باری که درسال 1365 جبهه رفتم. وتازه در قرار گاه خاتم زمزمه های قوت گرفتن کار.

( ستاد تفحص ) بود یادم نیست علاوه بر مکتوب کردن موضوع , فکر میکنم به برخی اعضا خانواده شفاها گفتم که ;

<< چنانچه مفقود شدم , حاضر نیستم , دیناری از جیب مردم و بودجه عمومی صرف پیدا کردن تکه استخوانهای من شود !
ببینید تا حالا چندسال است که ستاد تفحص شهدا داریم و ضمن ادای احترام و تواضع کامل نسبت به خانواده های شهدا و ایثارگران و چون یقین دارم اکثر آنها هم مثل من معتقدند که ابدا شهدای عزیز _ ایثارگران و خانواده های آنان نیازی به اینهمه هزینه در غالب ستاد تفحص و راهیان نور ندارند !!
پس مثل دو جنگ جهانی و دیگر جنگها عمل کنند !! اینها دکانی برای زنده ها و کاری به کار رفته ها و شهدا هم ندارند.

بهر حال در جریان درد دل مادرم پیش جناب خاتمی , محسن هاشمی رفسنجانی آمد برای دیدار نوروزی آقای خاتمی و مادرم ادامه داد :

جناب خاتمی - جناب هاشمی رفسنجانی: 

گهگاه در دوران دفاع مقدس , مرحوم همسرم به اتفاق 6 فرزند ؛ در جبهه بودند و نهایتاً 2 شهید و 3 جانباز و مصدوم دادم و دادیم...الآن هم از نظام و حکومت هیچی نمیخواهیم :

پنج شنبه ها که لنگان ؛ لنگان ! میروم بر مزار شهیدان خیلی ها که فکر میکنند , دستمان و حرفمان به شماها میرسدمن را صدا میکنند و گهگاه میبرند پُشت دیوار گلزار شهدا و نشانم میدهند که یک طرف جوانان معتاد بساط سیخ و سنگ و کشیدن مواد مخدر !! و پشت دیوار دیگر؛ خیل عظیم جوانان  بیکار!!

و میپرسند ؛ شهید و جانباز و مصدوم دادید و در موردی 25 سال تمام از یک جانباز نگهداری و پرستاری کردید که حالا اینجور بشود ... بفرمایید به اینها چه بگویم .

جناب خاتمی گفتند دعا بفرمایید , درست میشود ....

بیرون درب , مادرم بمن گفت به آقای خاتمی بگویم اگر این مشگلات با دعای امثال من ؛ حل میشود !! باشه , دعا میکنیم ....

نکته دیگری هم که من (محمدعلی اثنی عشری ) به هر دوی آقایان ؛ هاشمی رفسنجانی و خاتمی عرض کردم این بود که : 

از درد سخن گفتن و از درد شنیدن 

با مردم بیدرد ندانی كه چه دردی است؟ 

« دو سر ؛ نوکریم »

1 - کافیست بروید در خیابان جمهوری  و یا در فروشگاهها - پاساژها و بهترین خیابانهای ایران ؛ گشتی بزنید ...

اکثرقریب به اتفاق کالاها , خارجی است ! این یعنی یک سر ؛ نوکری! بله حدود 25 میلیارد دلار واردات و بقول آقای هاشمی رفسنجانی تقریباً همه هم قاچاق !!

2 -  در آمار دیگری خواندم که سالانه بین 150 تا 180 هزار نفر که اکثرا تحصیلات دانشگاهی داشته و از نوابغ کشورند از کشور , خارج میشوند (مهاجرت و یا فرار مغزها ) که طی یک محاسبه حد اقلی , برای هر نفر از اینان حدود یک میلیارد تومان , هزینه شده است !! یعنی 150 تا 180 میلیارد در سال ؛ از کشور خارج میشود!!

محاسبه دیگری دیدم که حدود 300 برابر هزینه های جنگ تحمیلی و دفاع مقدس و طی 35  سال گذشته تحت همین عنوان از کشور خارج شده است . اینهم یک سر , نوکری !! بعبارتی نیروی متخصص و کارآمد کشورهای پیشرفته و در حال توسعه را به رایگان تامین میکنیم !! آنهم با بد بختی و منت می پذیرند! و از طرفی کالاهایی که اینان هم به نوعی درساخت آن سهیم هستند را از آنها می خریم ! و اینهم سردیگر نوکری !

3 - در آماری خواندم که حداقل 8 میلیون بیکار داریم که حدود 3.5 میلیون نفر آنان , تحصیلات دانشگاهی دارند و از این 3.5 میلیون نفر ؛ حدود 110 هزار تحصیلاتی معادل دکتری دارند.

بد نیست که درپایان , این چند سطر گفته جناب محسن جلال پور رئيس اتاق ايران: را هم بخوانید  

هرساعت در كشور١٥٠ نفر بيكار مي شوند/

محسن جلال پور رئيس اتاق ايران:

 درحالي كه عدد بيكاران كشور بيش از پنج میليون بر آورد شده، آگاهی از این که هر ساعت حدود 150 نفر به جمعیت بیکاران افزوده مي شود، نگراني را صدچندان مي كند.

 با این وجود اگر در هرساعت، 150 نفر کار پیدا کنند،تازه توانسته ایم سطح موجود را حفظ کنیم.

 اگر امسال بتوانيم هرساعت ١٥٠شغل ايجادكنيم عملا تنها توانسته ايم از رشد و افزايش بيكاري جلوگيري كنيم

  اگر بخواهيم طي پنج سال آینده بيكاري رابه عدد صفر نزديك كنيم، بايد دو برابر اين ميزان يعني 300 شغل در ساعت و 5 شغل در هر دقیقه ايجادكنيم. 

محمدعلی اثنی عشری / یکشنبه - 25 - فروردین -1395

محمدعلی اثنی عشری, دیدار نوروزی, 1395, هاشمی رفسنجانی

محمدعلی اثنی عشری, دیدار نوروزی, 1395, هاشمی رفسنجانی 

محمدعلی اثنی عشری, دیدار نوروزی, 1395, هاشمی رفسنجانی

 

Share this post

Instagram Widget Slider