یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

آب_زیرساخت_است_باید_مدنظر_قرار_گیرد.

#آب_زیرساخت_است_باید_مدنظر_قرار_گیرد_
#خرید_آب_ومدیریت_کارآمد_آب_حتما_و_فورا_باید_مدتها_قبل_دردستورکار_
قرار_گیرد
#متاسفانه_درمناظرات_کاندیداهای
_ریاست_جمهوری_هم_بهیچ_وجه_مطرح_نمیشوند!

مقاله ها

پرینت

علی وطنی:معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، با اشاره به اینکه بیش از 7 میلیون فرآیند از پنج هیدروکربن موجود، تولید می‌شود،

نوشته شده توسط علی وطنی on . Posted in بدون مجموعه

Share this post

علی وطنی

 معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در تبریز
باید خام فروشی و صادرات فکرهای خام را فراموش کنیم/تشکیل شرکت‌های دانش بنیان، برای شکوفایی اشتغال و اقتصاد کشور
شناسه خبر: 1071494 سرویس: استانها
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲
وطنی
معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، گفت: باید خام فروشی و صادرات فکرهای خام را فراموش کنیم و از فکرها برای تولید ثروت استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، علی وطنی در همایش توسعه و تجاری سازی فناوری‌های نفت و گاز که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروزه دوران اقتصاد نفتی به پایان رسیده است، اظهار داشت: اکنون 108 سال است اقتصاد "متکی" بر نفت داریم که باید به اقتصاد "مبتنی" بر نفت تبدیل شده و از ظرفیت پایین دستی صنعت نفت وگاز استفاده کنیم.

وی افزود: باید خام فروشی و صادرات فکرهای خام را فراموش کنیم و از فکرها برای تولید ثروت استفاده کنیم.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، با بیان اینک روزی 500 میلیون دلار، سرانه مصرف انرژی ایران است، گفت: این میزان از سرانه، 9 برابر کشور ژاپن است، ضمن اینکه سالی 180 میلیارد دلار انرژی مصرف می‌کنیم و اگر خودمان ذخایر نفت و گاز را نداشتیم و این میزان انرژی را باید وارد می‌کردیم که هیچگاه توان چنین کاری وجود نداشته و ندارد.

وطنی، با اشاره به اینکه فرهنگ ایران با تنبلی همسو نیست و کار و تلاش فرهنگ یک ایرانی است، تصریح کرد: باید در ایران از همه ظرفیت‌ها استفاده کرده تا فارغ‌التحصیلان بیکار زیادی که داریم، به بازار فعال کار تبدیل شود.

وی با بیان مثالی از غلفت ظرفیت‌های داخلی برای ایجاد اشتغال و بهبود اقتصاد، ابراز داشت: 500 میلیارد دلار، هزینه واردات سوغات مشهد از چین بوده است، اگر زعفران و ... نبود، حتی از مشهد، سهمی در سبد سوغات و خرید نداشتیم؛ سهم صنایع دستی و تولیدات داخلی از این بازار چیست و چرا باید مورد غفلت قرار گیرد.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، با اشاره به اینکه بیش از 7 میلیون فرآیند از پنج هیدروکربن موجود، تولید می‌شود، خاطر نشان کرد: ایران از ساده‌ترین مرحله آن که سوزاندن گاز است، استفاده می‌کند که باید از فرآورده‌های گازی و نفتی استفاده کرده و فناوری و محصولات آن را صادر کنیم.

وطنی، ادامه داد: حدود 3 هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار توسعه فناوری قرار داده‌ایم که باید با تشکیل شرکت‌های دانش بنیان، ضمن ایجاد اشتغال، اقتصاد کشور را شکوفا کنیم.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های موجود ایران با تعداد شرکت‌های دانش بنیان همخوانی ندارد، افزود: باید از ظرفیت فناوری و اقتصاد دانش بنیان که در راستای اقتصاد مقاومتی است، استفاده کنیم.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، تاکید کرد: باید سهم هر مدیر، سازمان و هر استانی در تولید علم و تولید ناخالص ملی مشخص باشد تا از مزیت‌های موجود و خلق مزیت‌های جدید برای شکوفایی اقتصاد استفاده کنیم.

وطنی، با بیان اینکه باید برای مرجعیت علمی در جهان تلاش کنیم، تصریح کرد: افتخار به داشتن رتبه اول در ذخایر نفت و گاز مهم نیست، رتبه اول در داشتن فناوری نفت و گاز امروزه در دنیا حائز اهمیت است و باید به جایی برسیم که هر استان با تکیه بر علم و فناوری به حدی مستقل شود که چشم به راه بودجه‌های کشوری نباشد.

انتهای پیام/
R7887/P41470

Share this post

Instagram Widget Slider